KINJER VASTELAOVEND LEEDJESFESTIVAL


2000

1. ?

STEFANIE MAND

(tekst en muziek: ?)

VALKENBURG


2001

1. ?

MAUD VAN LOO

(tekst en muziek: ?)

SCHIN OP GEUL

ANDERE FINALISTEN in 2001


2002

1. Taofellake en servet

DAISY GASPERSZ en VIVIAN MULLER

(tekst en muziek: Peter Jansen)

BLERICK

ANDERE FINALISTEN in 2002


2003

1. Belhamel Sjaopke

LAURA HENDRIKX

(tekst en muziek: ?)

BELFELD


2004

1. Kingercarnaval

FOEMELEERKES

(tekst en muziek: ?)

UBACHSBERG

ANDERE FINALISTEN in 2004


2005

1. Lache

DICK JEURISSEN en BAS VAN DEN BEUKEN

(tekst en muziek: ?)

HORST

ANDERE FINALISTEN in 2005


2006

1. Ki ka koe ka karnaval

VASTELAOVESGEKKE VAN DE SJACH

(tekst en muziek: ?)

HEERLEN

ANDERE FINALISTEN in 2006


2007

1. Leave in de Boet

LOTTE THEUWIS

(tekst en muziek: Johan Derrez)

ECHT

ANDERE FINALISTEN in 2007


2008

1. Heidihee Heidihoo

BASISSCHOOL VILT

(tekst en muziek: Guus Smeets)

VALKENBURG

ANDERE FINALISTEN in 2008


2009

1. Tjonge jonge jonge

LOTTE THEUWIS

(tekst en muziek: Erwin Lennarts en Huub Heijnens)

ECHT

ANDERE FINALISTEN in 2009


2010

1. Veer vier vastelaovend tropical

PLENKERTSCHOOL

(tekst en muziek: Guus Smeets)

VALKENBURG

ANDERE FINALISTEN in 2010


2011

1. Joonk gelieërd is oud gedoon

MANOUK PLUIS

(tekst: ?, muziek: ?)

BUNDE

FINALISTEN in 2011


2012

1. Trčk mer mit ňs mit

BASISSCHOOL DE STADSSJOOL

(tekst en muziek: Gian Prince en John Smeets)

SITTARD

FINALISTEN in 2012


2013

1. Kókkerallebal

BASISSCHOOL SINT PETRUS

(tekst en muziek: René Haustermans)

SITTARD

FINALISTEN in 2013


2014

1. Van ňs

BASISSCHOOL DE TRIANGEL

(tekst en muziek: Gaston Jacobs)

ULESTRATEN

FINALISTEN in 2014


2015

1. Wat 't beste biej mich pas

BASISSCHOOL DE DRIESPRONG

(tekst en muziek: Ben Erkens en Jo Deusing)

Geleen

FINALISTEN in 2015


2016

1. Vötje van 't pötje

DE PLUNSKES

(tekst: Plunskes en vrienden, muziek: Hub Boesten)

Reuver

FINALISTEN in 2016


2017

1. Trumke

BLAGE WINDJBUUJELS

(tekst: ?, muziek: ?)

Reuver

FINALISTEN in 2017


2018

1. Eine top vastelaovend

OBS DE SJTADSSJOOL

(tekst: ?, muziek: ?)

Sittard

FINALISTEN in 2018


2019

1. Rieje Diek

DE GEKKE JETJES

(tekst en muziek: Marcel Engelen)

Grubbenvorst

FINALISTEN in 2019


2020

Ballonne

PIEKE LINSSEN

(tekst: ?, muziek: ?)

Reuver

FINALISTEN in 2020


2021

Geen Kinjer Vastelaoves Leedjesfestival i.v.m. Corona


Deze pagina is bijgewerkt op